ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5166161
*
nr 516 6161
Spegel
+ bord, höjd: 102+48
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2008
kl 16:23:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 14:56:46
1
500 kr
26/3 20:33:19
2
200 kr
26/3 20:34:05
2
300 kr
26/3 23:58:23
3
400 kr
29/3 16:56:15
4
500 kr
29/3 16:56:48
4
600 kr
31/3 12:38:20
5
Vinnande bud
31/3 15:53:24
6
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 516 6161
Spegel
+ bord, höjd: 102+48
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 14:56:46 | 1 | 500 kr |
26/3 20:33:19 | 2 | 200 kr |
26/3 20:34:05 | 2 | 300 kr |
26/3 23:58:23 | 3 | 400 kr |
29/3 16:56:15 | 4 | 500 kr |
29/3 16:56:48 | 4 | 600 kr |
31/3 12:38:20 | 5 | Vinnande bud |
31/3 15:53:24 | 6 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58